"Zapomniane wypędzenie Polaków "

Go down

"Zapomniane wypędzenie Polaków "

Pisanie  Kerczer on Nie Mar 15, 2009 10:09 am

W tumulcie przepychanek z Niemcami przez rzad Kaczynskiego i obecnie rzad Tuska i krzykliwej, pyrrusowej pseudo-dyplomacji Bartoszewskiego, przyjemnie przeczytac artykul, ktory oddaje odczucia tak wielu Polakow, odczucia pomijane i marginalizowane przez wiekszosc politykow i mediow. Kogos kto dostrzega niesprawiedliwosc odpychania w niepamiec wojennych cierpien Polakow.


http://polskatimes.pl/opinie/felietony/93086,zapomniane-wypedzenie-polakow,id,t.html

Witold Orzechowski, producent telewizyjny
" Zamiast walczyć ze Steinbach, powinniśmy zbudować własne centrum przeciw wypędzeniom i kręcić filmy o historii. Nie zrobił tego polski premier Donald Tusk w czasie wizyty w Niemczech i nie wykrzyczał tego w twarz pani kanclerz Merkel Władysław Bartoszewski

Cały dyplomatyczny wysiłek skierowany był w jeden cel - w osobę Eriki Steinbach, przewodniczącą Związku Wypędzonych. I cel został trafiony, Steinbach ustąpiła.

Jednak zamiast naciskać i upokarzać kanclerz Angelę Merkel, która tego nie zapomni, trzeba było przeciwstawić idei muzeum wypędzonych Niemców nieznany tam argument - fakt, że Niemcy wypędzili z domostw setki tysięcy Polaków. Program wysiedleń hitlerowskich zaczął się kilka lat wcześniej niż ucieczka i deportacja Niemców ze wschodu.
"

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach